Особливості програми Зелена картка в Україні

Главная > Статьи > Особливості програми Зелена картка в Україні

Кожен водій має власний страховий поліс ОСЦПВ. Автоцивілка охоплює відносини між учасниками ДТП на дорогах в Україні, забезпечуючи покриття ризиків при необхідності відшкодування заподіяних збитків з боку винної особи по відношенню до потерпілої. Так забезпечується найшвидше вирішення конфліктної ситуації. Аналогом вітчизняної автоцивілки в умовах міжнародних відносин між водіями різних країн є так звана «зелена картка». При виникненні ДТП на території країни-учасниці системи Green Card наявність полісу Зелена картка гарантує компенсацію шкоди приблизно таким же чином, як це відбувається у випадку з ОСЦВП.

Ліміти відшкодувань

Суми компенсацій в залежності від обставин ДТП, максимальні ліміти та інші умови страхування підпорядковуються законам, що діють на території тієї країни, на території якої виник дорожній конфлікт. Деталі в цьому відношенні можна знайти на ресурсі www.pzu.com.ua компанії PZU.

Внутрішній устрій системи

Мережа Green Card об’єднує більшість країн Європи та деякі країни Північної Африки та Близького Сходу. Гарантом виконання страхових обов’язків виступає спеціальний орган, що є об’єднанням страховиків своєї країни. В нашій державі це Моторне (транспортне) страхове бюро України. Йому підпорядковані та неодмінно входять до його складу усі страхові компанії, що працюють в сегменті страхування цивільно-правових відносин між власниками ТЗ.

Хто може (мусить) придбати Зелену картку?

Власником полісу Green Card може бути як фізична особа (водій), так і особа юридична (організація). Крім того, отримання даного полісу є таким же обов’язковим при виїзді за кордон, як і у випадку з ОСЦПВ при їзді по внутрішнім дорогам.

Предмет страхування

Зелена картка дає право водієві на компенсацію з боку страхової компанії у випадку нанесення шкоди майну, життю або здоров’ю сторонньої особи зі сторони страхувальника.

Строк дії поліса

Договір страхування згідно з програмою Зелена картка дозволяє встановлювати строк мінімально 15 днів або календарний місяць, а максимально – до 1 року.

Види зелених карток

Сам поліс стандартний для усіх країн-учасниць системи. В Україні, щоправда, відокремлюється поліс Зелена картка для деяких країн колишнього СРСР. Це Білорусь, Молдова, Росія та Азербайджан.

Що впливає на вартість полісу?

Вартість полісу Зелена картка залежить від певних чинників, які є визначальними і незмінними. А саме це:

  • країна, що відвідується;
  • строк дії страхової угоди;
  • тип і призначення ТЗ.

С урахуванням наведених факторів формується та плата, що є інтересом для СК і забезпечує можливість страховика вчасно виконати свої обов’язки перед клієнтом.

Рубрика: Статьи